telefon: +420 775 706 600
e-mail: info@chladiciboxy.cz
Malá Morávka 47, 793 36 Malá Morávka

Chladicí boxy CZ s.r.o.

izolace, chladící a mrazící boxy

ukazka oplasteni prodejni haly prumyslovy mrazici box prumyslovy chladici box izolace prostupu formates

O firmě

Firma Chladicí boxy CZ s.r.o. vznikla na základě transformace z firmy Izolace - Jaroslav Kubíček, která vznikla v roce 1994 a v té době se zabývala výhradně stavebními pracemi. V roce 2001 nastoupil do firmy Jaroslav Kubíček Michal Poláček (současný jednatel společnosti Chladicí boxy CZ s.r.o.) a firma realizovala první montáže ze sendvičových panelů. Od roku 2002 se firma Jaroslav Kubíček zabývala z 90% své kapacity opláštěním objektů ze sendvičových panelů a montážemi mrazících a chladících boxů pod vedením p. Michala Poláčka. Dosažený obrat 1,7 mil. Kč. V roce 2003 firma Jaroslav Kubíček expandovala i na zakázky do zahraničí, zejména do Slovenské Republiky. Firma má 6 stálých zaměstnanců. Dosažený obrat 4,8 mil. Kč. V roce 2004 dochází k nárůstu počtu pracovních míst. Firma má 10 stálých zaměstnanců. Dosažený obrat 4,8 mil. Kč.

V polovině roku 2005 dochází ke změně právní formy firmy. Majitel p. Jaroslav Kubíček odprodává větší část vybavení firmy, převádí zaměstnance a management na novou firmu: Chladicí boxy CZ s.r.o. V této době pracuje u firmy 16 zaměstnanců. Firma Jaroslav Kubíček utlumuje ke konci roku svoji činnost a firma Chladicí boxy CZ s.r.o. přebírá veškerou činnost. Firma Jaroslav Kubíček dosahuje obratu 10 mil. Kč. Firma Chladicí boxy CZ s.r.o. dosahuje obratu 5,7 mil. Kč.

V roce 2006 firma ze 100% přebírá veškerou činnost v oblasti dodávky a montáží hal, konstrukcí, chladicích a mrazicích boxů, zakupuje areál v katastrálním území Žamberk čp. 1144. U průmyslových hal, autobazarů, hypermarketů provádí opláštění. Některé haly dodáváme i včetně pomocných a nosných ocelových konstrukcí. Provádíme i potřebnou projektovou dokumentaci a statistické výpočty pro stavbu těchto průmyslových hal a hypermarketů. Též zpracujeme tepelné výpočty a projektovou dokumentaci na výrobu mrazících a chladících boxů. Mrazicí a chladící boxy realizujeme na klíč, také dodáme a montujeme chladicí technologii. V této provozovně zřizuje firma dílnu pro výrobu klempířských prvků do délky 6 m a zakupuje linku na zpracování plechů. Zároveň v areálu zřizuje i dílnu na výrobu menších výplňových ocelových konstrukcí. Prodává lakované pozinkované plechy a přírodní pozinkované plechy v různých tloušťkách. Tyto lakované pozinkované plechy rovněž ohýbá. Firma dosahuje obratu 14,8 mil. Kč.

V roce 2007 firma naplňovala svůj výrobní a montážní program v neměnném počtu zaměstnanců cca 16 lidí. Provádí opláštění průmyslových hal, hypermarketů, včetně pomocných a nosných ocelových konstrukcí. Vyrábí a montuje mrazicí a chladicí boxy. Realizuje střešní konstrukce. Zpracuje projekt střešních konstrukcí, provede izolace, pokrytí střešní krytinou. Speciální hydroizolace střešních prostupů na trapézové plechy FORMATĚS. Vyrábí klempířské polotovary v délce do 6m. Zhotovuje půlkulaté podokapní žlaby v délce do 4m. V závěru roku firma rozšiřuje areál v Žamberku zakoupením přilehlého objektu čp. 562. V tomto roce firma dosahuje obratu 32,5 mil. Kč.

V roce 2008 firma opět rozšířila svůj areál v Žamberku zakoupením dalšího objektu a pozemku čp. 561. Kromě prodeje lakovaných plechů, výroby klempířských polotovarů do 6m (do 4m zhotoví půlkulaté podokapové žlaby), projektuje a staví průmyslové haly, hypermarkety, autosalony, zhotoví pomocné a nosné ocelové konstrukce. Haly a další objekty opláští. Stále vyrábí a montuje mrazící a chladící boxy. Projektuje a realizuje na klíč střešní konstrukce, včetně tepelné izolace a střešní krytiny. Plánuje výrobu stavebních buněk k prodeji a pronájmu. V tomto roce, při stejném počtu zaměstnanců, firma dosáhla obratu 39 mil. Kč.

V roce 2009 dochází ke změně majitele firmy. Současná majitelka p. Věra Janebová odchází do důchodu a firmu přebírá do té doby prokurista p. Michal Poláček. Firma rozšířila program o výrobu a pronájem stavebních buněk. Nadále je hlavní činností firmy dodávka a montáž chladicích a mrazicích boxů a opláštění průmyslových hal. U obratu firmy se projevila nastupující krize a firmě poklesl obrat na 13,5 mil. Kč. Tento pokles se projevil i na zisku firmy, avšak firma i v tomto roce vykazovala zisk.

V roce 2010 se i nadále projevuje krize a firma na menší zakázkovou náplň reaguje snížením stavu zaměstnanců a nadále zůstává její hlavní činností dodávka a montáž chladicích a mrazicích boxů a opláštění průmyslových hal. V malé míře se na činnosti firmy podílí i obchod s lakovaným plechem, včetně jeho zpracování na klempířské lemovací prvky. V tomto roce se ve velké míře projevuje důsledek krize a firma začíná mít velké problémy s neplatiči. Z tohoto důvodu a i z důvodu stagnace zakázkové náplně, firma odprodává objekt č.p. 562 v Žamberku, čímž se zbavuje úvěru. Toto se pozitivně projevuje na Cash flow a firma i nadále plní všechny svoje závazky a za rozhodné období vykazuje zisk. V tomto roce firma dosahuje obratu 16 mil. Kč.

V roce 2011 firma opět na základě stagnace stavebního trhu zeštíhluje počty zaměstnanců. Stále zůstává hlavní činností dodávka a montáž chladicích a mrazicích boxů a opláštění průmyslových hal. Ve velmi malé míře se na činnosti firmy podílí i obchod s lakovaným plechem, včetně jeho zpracování na klempířské lemovací prvky, což se projevuje propouštěním zaměstnanců především na dílenských a skladových pozicích. Opět dochází k poklesu obratu, ale firma i nadále zůstává zisková. Firma v počátku roku splatila investiční úvěr u ČMZRB, což se opět pozitivně projevuje na Cash flow. V tomto roce firma dosahuje obratu 12,7 mil. Kč.

V roce 2012 se v prvním pololetí firmě podařilo získat významnou zakázku pro Lidl ČR - Přístavba mrazicího boxu v Cerhovicích. V prvním pololetí také dochází k úplnému doplacení provozních úvěrů u GE Money bank a opět firmě tímto významně poklesly pravidelné měsíční platby. V prvním pololetí opět poklesly tržby z obchodu s plechem a výrobou klempířských lemovacích prvků a opět došlo k propouštění zaměstnanců na dílenských a skladových pozicích a tímto také dochází k téměř uplnému útlumu činnosti na pobočce v Žamberku, která nadále funguje pouze jako skladovací areál. Firma se z tohoto důvodu téměř výhradně soustředí na montážní práce. K 30.6.2012 firma dosahuje obratu 10 mil. Kč a daří se jí získat na druhé pololetí další významnou zakázku pro potravinářskou firmu Beskyd Fryčovice o objemu cca 3 mil. Kč.

Výpisy, certifikáty, živnostenské listy

Copyright © Mgr. Petr Vanický, 2012, design:Alberon Letohrad, s.r.o., 2004